1 dzień Runmageddon Global Kaukaz 2019

wtorek, 18 czerwca 2019

Najwyższa pora zacząć odkrywać przed Wami to, co wydarzy się podczas najbliższej edycji Runmageddon Global. To co możemy Wam zapewnić, to jeszcze bardziej spektakularne miejsca i trasy niż w zeszłym roku – o dziwo, da się!

 

Pierwszego dnia zapuścimy się w głąb Doliny Truso. Jedno z najpiękniejszych miejsc w całym kaukaskim masywie górskim, odkrywa epickie miejsca przed swoimi gośćmi dość nieufnie. Na pierwszy rzut oka dolina może okazać się jak każda inna, ale bądźcie czujni. Jej prawdziwe sekrety kryją się głębiej, czyli tam, gdzie zapuszczają się nieliczni. I my właśnie tam będziemy. Strome zbocza masywów górskich, intensywna zieleń, źródło rzeki Terek oraz majestatyczne ruiny Fortecy Zakagori. Dolina Truso na długie lata zostaje w pamięci wszystkich, którzy się w niej znaleźli. Runmageddon Global Kaukaz 2019 rozpoczniemy od odkrycia tej pięknej doliny.

 

Formuła 100km

Pierwszy dzień rozpocznie się od mocnego uderzenia. Zawodnicy będą mieli do pokonania pełnoprawny odcinek maratoński, może on ulec wydłużeniu do 44 km. Start i meta są zaplanowane w tym samym miejscu, zatem trasa będzie miała charakter wielkiej pętli. Wysokość początkowa będzie na poziomie 1978 m.n.p.m., a w najwyższym miejscu będzie wynosić 2275 m.n.p.m. Formuła 100km tego dnia ma zaplanowane 4 punkty regeneracyjne: na 11, 25, 33 i 44 kilometrze.

 

 

Formuła 50km

Dla tej formuły również przygotowaliśmy bardzo mocny start. Będzie to odcinek o odległości półmaratońskiej, może nawet dojść do 22 km. Wysokość początkowa wyniesie także 1978 m.n.p.m., w swoim najwyższym punkcie trasa będzie przebiegać na wysokości 2181 m.n.p.m. W formule 50 km. odcinek będzie miał formę wielkiej pętli, więc meta jest zaplanowana w tym samym miejscu, natomiast punkty regeneracyjne będą w dwóch miejscach: na 11 i 22 kilometrze.

 

 

Zmęczenie będzie na pewno, lecz uderzenie endorfin, widoki i klimat miejsca wynagrodzą całe wysiłek, które tam zostawicie!